Arşiv Haberler

Gökçeada’da nefret cinayeti

Gökçeada’da 86 yaşındaki Zafir Pinari isimli Rum vatandaş elleri ayakları bağlı şekilde ölü bulundu. Pinari’nin ölümüne ilişkin 1 kişi gözaltında alınırken 3 kişinin olay ile ilgili arandığı belirtildi.

Zarife Tepesi bölgesinde tek başına yaşayan Pinari’nin komşusu ona yemek götürdüğünde kapı açılmayınca jandarmaya haber verdi ve eve gelen ekipler Pinari’yi ölü buldu. Cenaze otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yaşanan cinayete ilişkin Rum Vakıfları Derneği Başkanı Laki Vingas twitter’dan “Bu acı haberi görünce,yine aynı şehir efsanesi aklıma geldi.Rumlar zengindir,parası,altını boldur! Bu zihniyet değişsin artık.Hayattaki ilk amacımız para değil, mutlu ve huzurlu yaşamaktır.⁦⁦#gökçeada” paylaşamında bulundu.

3 comments on “Gökçeada’da nefret cinayeti

  1. […] Medyada da sıklıkla kullanılan kimlik ve inanç temelli nefret söylemlerinin nasıl nefret suçuna dönüşebildiğine de acı deneyimlerle tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Gökçeada’da Zafir Pinari isimli kişi yaşadığı evde öldürülmüştü. […]

  2. […] vatandaş Zafir Pinaris cinayeti davasında karar açıklandı. 86 yaşındaki Pinaris’i işkence yaparak öldüren sanıklardan […]

Comments are closed.