Arşiv Göze Çarpanlar Haberler

“ABD’deki Saldırılardan Kaçabilecek Yahudilere Hazırlıklı Olmalıyız”

İsrail’deki ana muhalefet lideri İzak Herzog, ABD’de Yahudilere yönelik saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu. Herzog, antisemit saldırılar nedeniyle ABD’deki Yahudilerin ülkeyi terk edebileceğine vurgu yaptı.
Kaynak: Sputnik
Siyonist Birlik Partisi lideri İzak Herzog, ABD’nin Philadelphia şehrindeki Yahudi mezarlığının tahrip edilmesi ve Yahudi toplum merkezlerine yönelik bombalı saldırı tehditleriyle birlikte yükselen antisemit saldırılara ilişkin yorum yaptı.
Partisinin toplantısında konuşan Herzog, “Yahudi kardeşlerimizin İsrail’e toplu bir şekilde göç etmesi ihtimali için hükümeti hazırlıklı olmaya ve ulusal acil durum planı düzenlemeye çağırıyorum” dedi.
Yahudilere karşı son zamanlarda artış gösteren saldırılara yönelik müdahalede bulunmadığı için eleştirilen ABD Başkanı Donald Trump hakkında ise Herzog, ‘Amerikan hükümetinin bu olayı sert bir şekilde ortadan kaldırabilmek içi elinden geleni yapacağına inandığını’ ifade etti.
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun lideri olduğu Likud partisi ise yaptığı açıklamada “Philadelphia Yahudi mezarlığına yönelik saldırı şok edici ve endişe verici. Kötülük ve nefret derhal durdurulmalı” demişti.

1 comment on ““ABD’deki Saldırılardan Kaçabilecek Yahudilere Hazırlıklı Olmalıyız”

  1. […] Siyonist Birlik Partisi lideri İzak Herzog ise, Yahudi mezarlığının tahrip edilmesi ve Yahudi toplum merkezlerine yönelik bombalı saldırı tehditleriyle birlikte Amerika’da yükselen antisemit saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada “Yahudi kardeşlerimizin İsrail’e toplu bir şekilde göç etmesi ihtimali için hükümeti hazırlıklı olmaya ve ulusal acil durum planı düzenlemeye çağırıyorum” demişti. […]

Comments are closed.