Arşiv Göze Çarpanlar

Babaros Şansal: Saldırıya uğradım

Kaynak: Artı Gerçek

‘Kan vermem bile bu ülkede engellendi.’


AModa tasarımcısı Barbaros Şansal, saldırıya uğradığını duyurdu. Saldırganın Kızılay standında “Bana sen gavursun, vatan hainisin ve eş cinselsin dedikten sonra beni yere doğru itti.” diye anlatan Şansal kan vermesinin engellendiğini belirtti.

Barbaros Şansal, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde kan bağışı için açılan bir stantta darp edilerek saldırıya uğradığını sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştı.

Şansal, Kızılay stantında görevli doktora Belçika vatandaşı olduğunu söylediği sırada kan bağışında bulunmaya gelen bir kişi tarafından saldırıya uğradığını ve yere doğru itildiğini ve darp edildiğini söyledi. 

Şansal, Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada “Saldırgan bana sen gavursun, vatan  hainisin ve eş cinselsin dedikten sonra beni yere doğru itti. Kızılay stantında görevli doktor saldırganı provoke etti. AB kimliğim olmasına ve bu kimlikle Türkiye’ye giriş-çıkış yapmama rağmen yabancı kimlikli olmam gerekçe gösterilerek kan vermem bile bu ülkede engellendi” dedi.

Şansal ayrıca Türkiye’nin adeta kanser coğrafyası haline geldiğini belirterek “Türkiye’de Kaz Dağı, Munzur her yer parçalanıyor. Türkiye’yi kanser coğrafyası haline getirdiler” dedi.