Afedersin Antisemit Haberler

Meral Akşener ve Altılı Masa Üzerinden Antisemit Mesajlar – Serdar Korucu

Türkiye’nin siyasetinde en sıcak tartışma konusu “Altılı Masa”daki cumhurbaşkanlığı adaylığına dair polemik oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çıkışı bu konuyu Twitter’da en çok konuşulan başlık haline getirdi. Paylaşımlar arasında antisemit içerikliler de bulunuyordu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçti ve “Altılı Masa”nın cumhurbaşkanı adayı seçimiyle ilgili konuştu. Dünkü toplantıya atıfta bulunan Akşener, “Geldiğimiz noktada, İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış; tıpkı yıllardır Türk Milleti’ne yapıldığı gibi, ölüm ve sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Ve elbette buna boyun eğmeyecektir” dedi.

Beş partinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunu dile getirdiğini belirten Meral Akşener, kendisinin ortak cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu önerdiğini ifade etti. Akşener, “Ama bu öneri diğerleri tarafından maalesef reddedildi… Bu vesileyle anlamış olduk ki şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir” dedi.

Yavaş ve mamoğlu’na seslenen Akşener, “Milletimiz gayretlerinizi gördü, yanınızda durdu. Milletimiz sizleri sevdi, bağrına bastı. Ve bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde sizi göreve çağırıyor” dedi. Akşener konuşmasını “Ya tarih yazacağız ya da tarih olacağız” sözleriyle bitirdi.

Bu çıkış sosyal paylaşım platformlarında yankı yarattı. Paylaşımlar arasında antisemit içerikliler de yer alıyordu.