Afedersin Antisemit Arşiv

AKP Milletvekili: Antisemit Yeni Akit Haberi ‘Nazi Dili’ Dedi

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu geçtiğimiz gün Yeni Akit’in yayımladığı antisemit bir haber üzerine açıklama yaptı. Haberde Beykoz’da oturan Yahudilerin köpekleriyle Müslüman komşularına saldırdığı ve İspanya’da yaşayan Yahudi atalarının çocuklara işkence ettiği iddia edildi.

Twitter’dan yaptığı açıklamada parti mecilisi üyesi de olan Yeneroğlu şöyle dedi: ‘Irkçılık iğrenç bir biçimde nasıl körükleniyor ve nefret nasıl oluşturuluyor diye merak edenler bu sözde haberi okusunlar. İstanbul’da Yahudiler köpeklerini Müslümanlara saldırtıyorlarmış!! Bu Nazilerin dili. Müslümanlar da bazen bu dile maruz kalıyorlar.’

Yeni Akit haberinin linkini de paylaşan milletvekili bu sözleriyle gazeteye keskin bir eleştiride bulundu. Mevzu Twitter’da tepki çekmiş olsa da Beykoz Belediyesi veya AKP’li Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan herhangi bir yorum gelmedi.

*Avlaremoz’un resmi bir görüşü yoktur. Yayımlanan yazılar, yazı sahibinin kendi görüşleridir. Çok sesli bir platform olma amacı taşıyan Avlaremoz’da, nefret söylemi içermedikçe, farklı düşünceler kendisine yer bulmaktadır.

1 comment on “AKP Milletvekili: Antisemit Yeni Akit Haberi ‘Nazi Dili’ Dedi